Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
pochmurno
19°C

7 kwietnia 2024 - Wybory Samorządowe - zagłosuj

Ocena 0/5

biało czerwona urna wyborcza

7 kwietnia odbędą się Wybory Samorządowe, podczas których wybierani są Wójtowie, Burmistrzowie, Prezydenci miast oraz Radni do Rad Gmin, Rad Powiatów i Sejmików Wojewódzkich.

Gminna Komisja Wyborcza w Tłuchowie zarejestrowała  kandydatów na Radnych Rady Gminy Tłuchowo oraz  Wójta Gminy Tłuchowo.

O 15 miejsc w Radzie ubiega się 34 kandydatów, zgłoszonych zarówno przez duże komitetu ogólnopolskie, ale również komitety lokalne. 
W trzech okręgach wyborczych nr 8, 10 i 12 zgłoszono po jednym kandydacie – co oznacza, że wybory do Rady Gminy w tych okręgach się nie odbędą, a za wybranych można już uważać zgłoszonych kandydatów. 

Gminna Komisja Wyborcza zarejestrowała jednego kandydata na Wójta Gminy Tłuchowo. 

W takim przypadku Ustawa Kodeks Wyborczy przewiduje głosowanie nad jednym kandydatem, a na karcie do głosowania, obok  nazwiska kandydata znajdują się okienka TAK, NIE.

Podczas wyborów wybierzemy również radnych powiatowych i wojewódzkich. 

Łącznie z naszej gminy do Rady Powiatu kandyduje 7 osób z czterech list. Reprezentują oni różnorodne poglądy, a więc każdy z nas na pewno znajdzie osobę na którą chciałby zagłosować. 

Wybory do Sejmiku Wojewódzkiego, nieraz bagatelizowane, są również bardzo ważne. To właśnie w Sejmiku rozstrzygają się kluczowe dla poszczególnych gmin sprawy i bardzo ważne jest, aby znalazły się tam osoby przyjazne dla naszej gminy, a takie osoby wśród kandydatów można łatwo znaleźć. 

Zachęcamy mieszkańców gminy Tłuchowo do udziału w głosowaniu. 

Wójt Gminy Tłuchowo, przychylając się do wniosku Radnych,  zdecydował o nagrodzeniu mieszkańców okręgu wyborczego o najwyższej frekwencji nagrodą o wartości 8 000 zł. 

Przypominamy, że dla wszystkich mieszkańców sołectwa Tłuchówek lokal wyborczy wyznaczony został w Świetlicy Wiejskiej w Tłuchówku. 

Informujemy również, że wzorem ostatnich wyborów, zorganizowany zostanie bezpłatny transport do lokali wyborczych, po dwa kursy w dzień głosowania.

Rozkłady kursów zamieszczony został na  niniejszej stronie w jednym z wcześniejszych artykułów oraz w na BIPie.  

ZAPRASZAMY DO LOKALI WYBORCZYCH

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.